Dr . Pintér Attila (1937-2006) gyermekorvos, az újpesti evangélikus gyülekezetnek

1976 óta hűséges tagja, életének utolsó éveiben presbitere. Most emlékérmet alapítottak tiszteletére!

45 éves pályafutása során az első tíz év kiemelkedő szintű gyógyító munkájára felfigyelve előbb megyei, majd országos irányításba került. Utolsó munkakörében az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgató-helyetteseként dolgozott.

Tagja, vezetőségi tagja volt a Magyar Gyermekorvosok Társaságának, a Család-Nővédelmi Társaságnak. A Fodor József Iskolaegészségügyi Társaság elnök helyettese, a Magyar Elhízásellenes Alapítvány elnöke volt. Kuratóriumi tagként vett részt a Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány és az Egészségkárosodott Gyermekekért Alapítvány munkájában.

Számtalan emlékérem, kitüntetés, díj, életműdíj tulajdonosa.

Egész munkásága során a család-gyermek-ifjúság egészségügyi ellátásával, egészségügyi prevenciójával foglalkozott. Átfogó ismeretei voltak a magyar gyermekegészségügyről, a teljes rálátás birtokában tartott számtalan orvosi, védőnői továbbképzést, előadást, referátumot. Több tankönyvet és kiadványt lektorált. Cikkei jelentek meg szakfolyóiratokban. Több szakkönyv fejezetének szerzője.

A házi gyermekorvosok szakmai lapja többek között mint „embert” méltatta búcsúzó szavaiban: „A legnincstelenebb időkben is volt mindenkihez egy szava, egy gesztusa, egy mosolya. Nem volt kapkodó, felszínes, harsány; a legkülönbözőbb hivatali pozíciókban sem volt lényében semmi gőg, semmi fölény, agresszió, magamutogatás, vagy önimádat. Lelkiismeretes volt és aprólékos, szerényen és hangyaszorgalommal tette a dolgát. Rá lehetett bízni „kényes” feladatokat: emberi tartása, diplomáciai érzéke, udvariassága, mértéktartó bölcsessége és mosolya az örök jólöltözöttséggel egyedivé tette az egészségpolitikusok között.

Mi, akik közelről ismertük őt, tudjuk, hogy mindez mély istenhitéből eredt.

S most, halála utáni negyedik évben munkásságának a gyermekelhízással foglalkozó területére emlékezve a Magyar Elhízástudományi Társaság „Pintér Attila emlékérmet” bocsátott ki, melyet minden évben egy, az e területen kiemelkedő munkát végző orvosnak ítél oda a Társaság.