Húsvéti üzenet

Néhány éve egy népszerű kis füzet sorozatának keretében kérdezték meg a közéleti személyiségeket: Miért hisznek? Írók, zeneszerzők, orvosok vallottak arról, hogy miért fontos számukra a hit az Örökkévalóban. A sorozat olvasmányos riportformája kérdés elé állította az embert hitének forrásáról. Húsvét üzenete - az élő reménység üzenete - most nem csak a közéleti személyiségeket, hanem az újságot olvasó érdeklődőt állítja kérdés elé: Miért hiszek? Miért kételkedem? Miért ködösítek? Miért tagadok? Az Istenben bizakodó ember tud egy élő reménységről, amely még a legnehezebb időben is világosságot ébreszt szívében. Ennek az élő reménységnek diadalát ünnepeljük húsvétkor! Nem kell kétségben, homályban vagy tagadásban élni, mert van élő bizodalom. Az ünnep persze csak akkor lesz örömteli, ha rátalálunk az élő reménységre! Ha csak nyulakat, csibéket és tojásokat látunk, ha csak sonkát és kalácsot fogyasztunk, ha csak az alkohol képes ködösíteni, ha a templomi üzenet csak megkövült képpé változik, de nem adunk választ a kérdésre: miért hiszek, akkor ünneptelen marad a húsvétunk. Amikor az élő reménységben a feltámadást, a vigasztalást és az életet látjuk, akkor boldogság költözik szívünkbe. Egy betegséget hordozó gyülekezeti tagunk azt mondta: lelkész úr én azért hiszek, mert amikor imádkozom érzem gyógyulásom. Lehet, hogy fizikailag megmaradnak a fájdalmak, de a lelkem ünnepel, mert Istent hívom párbeszédre! Ezt a párbeszédet ünnepeljük most, mert élő reménységgel szólíthatjuk meg élő Istenünket, aki nem hagyta a bűn és halál hatalmát, hanem legyőzte és feltárta az élet diadalát.

Solymár Péter