„Készen vár az igazság győzelmi koszorúja, amelyet azon a napon megad nekem az Úr, az igazságos bíró, de nemcsak nekem, hanem mindenkinek, aki örömmel várja eljövetelét.” 2. Tim. 4. 8.

Várakozás a buszmegállóban, várakozás a hivatalban, várakozás az orvosi rendelőben, várakozás a pályaudvaron az érkező kedves ismerősre, várakozás a dugóban. Várakozás egy be nem vallott vallomásra, várakozás a távoli kontinensről hazatérő gyermekre, várakozás az álomképek megvalósulására, várakozás egy boldogabb időszakra, várakozás képességeim változására, várakozás a kiengesztelődés áldására, várakozás az egyedüllét csendjére, várakozás a tudomány útmutatására. Várakozás a stand-up comedy következő poénjára, várakozás az újság információjára, várakozás a facebook lájkolására, várakozás a gyermek első szavára. Várakozás a munka lehetőségére, várakozás egy mosoly reményére, várakozás a szerelem csókjára, várakozás a vacsora ízére, várakozás a rég nem látott falvak utcájára, várakozás a család ünnepére, várakozás a nyugdíj érkezésére. Várakozás egy fénykép emlékében, várakozás az utca csendjében, várakozás a hiperaktív gyermek nyugalmában. Várakozás a tévé műsorára, várakozás az elvesztett otthon épületére, várakozás a bódulat illúziójára, várakozás a gyógyulás esélyére, várakozás, várakozás, várakozás! Egy átlagos közösség várakozás-vallomása, amelyben ott látjuk sokak reményét, emberek gondolatát. Az ádventi várakozás, azonban nem csupán emberi reményekre és gondolatokra vonatkozik, hanem Isten áldására irányul. Az Örökkévaló hatalmának érkezését várjuk! Ez az érkezés néha nagyon emberi tud lenni, mint ahogyan a mi reményeink emberiek, de van „isteni” érkezés is, mint ahogyan egy gyermek születése is misztikus-isteni csoda. Isten érkezése Jézusban egyszerre jelenti az Ember és az Isten közelségét. Ezt az áldást ünnepeljük ádvent mindennapjaiban! Magunk előtt látva saját várakozásainkat, bízunk abban, hogy isten-várakozásunk is láthatóvá válik. Ráhangolódva embertársaink lélek-hullámára érezzük, Isten érkezése csodálatos emberi áldás. Ez ádvent győzelmi üzenete. Ezért éri meg hajnalban imádkozni, ezért lehet magasztos az ádventi koszorú gyertyája melletti imádság, ezért lehet izgalmas a karácsonyra felkészülő ember-játékok öröme, mert benne egy érkező isteni hatalom fedi fel emberséges arcát. Az ádventi koszorú világossága így ragyoghatja be az igazság győzelmi koszorúját.

Solymár Péter