Június 4-én a Jászai Mari-téri hajóállomásnál gyülekeztünk reggel 1/2 8 - 8 óra között. Sok gyülekezetbõl jöttünk, még Gáncs Péter püspök úr is megtisztelt bennünket a jelenlétével kedves feleségével együtt. A hajó 8 óra után pár perccel futott ki a kikötõbõl gyönyörû napsütéses idõben. Kb. negyvenen voltunk a családtagokkal együtt. Jó hangulatban hajóztunk fölfelé a Dunán, miközben a szép tájat néztük.

kep_1.jpg

Gyõri Gábor lelkész úr rávett bennünket egy kis közös éneklésre, illetve a gyerekeket is megénekeltette játékos formában. A testvéreket egy kis közös játékra invitálta a Zuglói gyülekezet lelkésznõje. Az asztalok kettesével voltak párban a játék során, mely bibliai történetek felismerésébõl, bibliai igék felismerésébõl, illetve képek alapján bibliai történetek felismerésébõl állt. Nagyon jó hangulatban telt az út. A szerencsés partraszállás után megbeszéltük, hogy mikorra kell visszaérni a hajóhoz, illetve milyen programok közül lehet választani.

kep_2.jpg

kep_3.jpg

A mi kis családunk a Salamon-torony megtekintését tûzte ki célul. A csapatot a kislányunk Boglárka vezette, a járógipsz ellenére Õ volt aki sürgetett bennünket és minél gyorsabb tempóra ösztökélt. Kis csapatunk mikor végre felért a toronyhoz, megcsodálta a különbözõ szinteken látható kiállításokat. A torony tetejére felérve gyönyörködhettünk a szép Dunakanyarban. Visszafelé megálltunk egy falatozónál, ahol találkoztunk újra a többi résztvevõvel. Miután megebédeltünk, visszamentünk a hajóhoz és a mólóról fényképeztük a tájat.

kep_4.jpg

Délután 3 órakor indult vissza a hajó velünk és megint végig énekeltük, beszélgettük az utat, valamint gyönyörködtünk a szép tájban. Kicsit fáradtan de élményekkel gazdagon és már nem teljes idegenekként érkeztünk vissza. Gyõri Gábor lelkész úr tájékoztatott minket még a hajón, hogy jövõre Ráckevére szerveznek kirándulást halászléfõzéssel egybekötve, ahová szintén szeretettel várnak mindenkit a gyülekezetekbõl.

Kerekné Horvai Éva

kep_5.jpg