Az igaz ember hitből él" Rm. 1.17"

Üdvözöljük az Újpesti Evangélikus Egyházközség honlapján

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor

Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38

Számlaszámunk: 11704007 - 20183107

 

AZ EVANGÉLIKUS HIT- ÉS ERKÖLCSTAN

Jézus Krisztus mondja: "Vigyázzatok!" Márk evangéliuma 13. fejezet

Félelem és biztonság egyszerre látható ezen

a képen. Ég és föld között élni, a repülés örömével szabadon lendülni egyszerre jelent örömöt és bizonytalanságot. A kéz kapaszkodása és a tekintet mosolya is erről a kettősségről szól. Valahogy így vagyunk böjt idején Jézus gondolatai szerint! Előttünk vannak a félelmek, amelyek betegségben és háborúban, üldöztetésben és menekülésben érhető tetten, olyan napok, amelyeket nem tudunk elhordozni, de Jézus azért biztat vigyázó életútra, hogy ne legyünk hitetlenek a szorongattatás közepette sem. Vigyázzatok és vegyétek észre: Isten a legnagyobb mélységben is ott van veletek, és feladattal bíz meg benneteket. A példázat szerint ez a feladat azt jelenti, hogy őrizni kell a házat addig amíg a gazda vissza nem érkezik. Mit jelent ez az őrző küldetést a mi helyzetünkben? Azt gondolom erre mindenkinek imádságos lelkülettel kell keresnie a választ, de hiszem, hogy Jézus vigasztalása választ ad.

"Az álmok mindig élnek

ameddig leng a lélek

a lábaim a létrán

egész az égig érnek

 

a tél a tó a fekhely

a szív a szoba is leng

kinyújtott lábfejemmel 

megérintem az Istent"

Gyurkovics Tibor: Hinta

 

 

Újpesti Evangélikus Egyházközség

Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
E-mail: ujpestipap@gmail.com
Mobil: 06-20-824-4138
Lelkész: Solymár Péter
Felügyelő: Haba Gábor
Számlaszámunk: 11704007-20183107

 

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor
Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
Istentisztelet Káposztásmegyeren:
Minden hónap 1. vasárnap reggel 9 óra
Cím: Tóth Aladár u. 2-4, Szentháromság Templom kápolnája
Minden hónap 3. vasárnapján 9-kor cím: Megyeri Klubban! Megyeri u. 207/D