Kedves Testvérek!

Gyülekezetünkben a COVID19 elnevezésű járvány miatti védekezés okán az Istentiszteleteket online tartja lelkészünk, Solymár Péter.
Idén szembesülnünk kell azzal, hogy nem tudunk a családainkkal, barátainkkal együtt templomba menni Húsvét vasárnapján sem, amely vallásuk egyik legnagyobb ünnepe. Azonban hála Solymár Péter munkájának és Haba Gábor felügyelő úr technikai segítségének, mégis „templomban” érezhetjük magunkat az otthonainkban. Ez azt jelenti, hogy bár mi továbbra is láthatjuk lelkészünket és minden vasárnap értékes gondolatokkal gazdagít minket, ő ebből kevés visszacsatolást kap.
Éppen ezért most útjára bocsátjuk ezen felhívást, kezdeményezést amelynek célja, hogy Húsvét vasárnapján mégis felvegyük az ünneplő ruháinkat és megteremtsük ünneplő közösségünket. Igaz, rendhagyó módon, de megtöltjük a templomot egymás támogató jelenlétével.

Egyrészt gyülekezünk zoom kapcsolat létrehozásával lehetőséget szeretne biztosítani, hogy az Istentiszteleten élőben videokapcsolatba kerüljön lelkészünk a híveivel. Ez azt jelenti, hogy aki jelzi részvételi szándékát, annak megküldjük azt a kódot, amellyel be tud jelentkezni Húsvét vasárnapján ( április 12 10:00-kor) az Ünnepi Istentiszteletre és videokapcsolatban a templomban kivetítjük képét. A hívek így video formájában is ott lehetnek a templomban.
Másrészt egy hagyományosabb formában is szeretnénk beengedni a híveket a templomba. Bizonyára sokan találkoztak az interneten Don Giuseppe olasz lelkipásztor történetével, aki arra kérte gyülekezetét, hogy küldjék el képeiket, amelyeket ő kinyomtatott és a padokra ragasztott, hogy láthassa az arcokat prédikáció alatt. Mi is erre kérjük most gyülekezetünk tagjait. Aki teheti, küldje meg részünkre fényképét ( ha lehetséges nagy felbontásban és álló formában) péntek reggelig és mi Húsvét vasárnapján kitesszük azokat a templom padjaira.

Reméljük minél többen csatlakoznak kezdeményezésünkhöz, és sok képet és üzenetet kapunk. Nemcsak lelkészünknek, de minden hívő ember felé szép gesztus volna, ha ezzel is kimutatnánk összetartozásunkat és az Újpesti Evangélikusokhoz hű kreativitással ünnepelhetnénk a Feltámadás Ünnepét.

Vigyázzatok Egymásra! Erős vár a mi Istenünk! "

Remélem sokan csatlakoztok!
Piroska