Az igaz ember hitből él" Rm. 1.17"

Üdvözöljük az Újpesti Evangélikus Egyházközség honlapján

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor

Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38

Számlaszámunk: 11704007 - 20183107

 

AZ EVANGÉLIKUS HIT- ÉS ERKÖLCSTAN


Az üres templom még mindig az imádság háza! Vannak akik egyénileg jöttek be és imádkoztak, vannak akik fényképet küldtek el, hogy így fejezzék ki ragaszkodásukat a templomhoz. Interneten keresztül közvetített istentiszteletek, beszélgetések telefonon és videomegosztással teszik ki a lelkészi munkaidő nagy részét. A kommunikációs dömpingben egyre többen érzik, hogy Isten szól hozzánk próbatételekben és lehetőségekben, elengedésben és újrakezdésben. Isten evangéliumi szava Jézus "karantén-történetében" is megszólít bennünket. Ezt a történetet Márk evangéliumának 1. fejezetében olvashatjuk. Jézus egy fertőzött embert meggyógyítván karanténba kerül, és nem mehet be a városokba, nem léphet be a közösség tereibe. Az elzártság azonban - sokak vágyódása révén -mégis találkozást szül. "Jézus nem mehetett többé nyíltan egyetlen városba sem, hanem kint, lakatlan helyeken tartózkodott, és odamentek hozzá mindenfelől." Márk evangéliuma 1,45

Odamentek hozzá mindenfelől - lehet ma is a reménységünk, hogy bezártságunkban is megélhetjük Jézus kegyelmi áldását. Karantén-létben élve, Jézus szavával, szeretetével és bocsánatával jelen van közöttünk, de a bezárt szobában is el kell indulni Jézus felé, hogy odaérjünk hozzá. Lehet ez az elindulás a belső szoba csendje, a felfedezett lehetőség a segítő szolgálatra, egymás megértésének munkálkodása vagy a megbocsátás gyakorlása. Kinek-kinek magának kell ezt a karantén-zarándoklatot megtervezni és végrehajtani! Az egész történetben egy biztos pont van: karanténban élve vagy újra a szabadság tereit betöltve, kórházban vagy a komfortzónából kilépve egy gyógyító van: Isten Szeretete! Ez a jézusi oltalom legyen mindannyiunkkal, és ez az oltalom bátorítson bennünket a további közös küldetésre.
Erős vár a mi Istenünk

Újpesti Evangélikus Egyházközség

Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
E-mail: ujpestipap@gmail.com
Mobil: 06-20-824-4138
Lelkész: Solymár Péter
Felügyelő: Haba Gábor
Számlaszámunk: 11704007-20183107

 

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor
Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
Istentisztelet Káposztásmegyeren:
Minden hónap 1. vasárnap reggel 9 óra
Cím: Tóth Aladár u. 2-4, Szentháromság Templom kápolnája
Minden hónap 3. vasárnapján 9-kor cím: Megyeri Klubban! Megyeri u. 207/D