Az igaz ember hitből él" Rm. 1.17"

Üdvözöljük az Újpesti Evangélikus Egyházközség honlapján

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor

Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38

Számlaszámunk: 11704007 - 20183107

 

AZ EVANGÉLIKUS HIT- ÉS ERKÖLCSTAN

Kedves Gyülekezet!

Pünkösdre készülődve bizakodó lélekkel köszöntöm a gyülekezet tagjait. A Lélek ünnepének csodái egyszerre adnak üzenetet a láthatatlan világ energiájáról és a látható világ dinamizmusáról. Fuvallat és tűz, egység és elkülönülés, a félreértés bizonytalansága és a megértés bizodalma megjelenik az ünnep tanításában.  Mindezeket a jelképeket egy kicsit közelebb érezzük magunkhoz a mostani időben, amikor oly nagy szükségünk van bátorításra. Bizakodva tekintünk a jövőbe, amikor bejelentjük, hogy gyülekezeti alkalmainkat fokozatosan nyilvánosan tudjuk megtartani. Ennek keretében Pünkösd ünnepén május 31-én 10 órakor Istentiszteletet tartunk az Újpesti Evangélikus Templomban.
A templomba belépni csak a Védekezési Szabályzat elfogadásával lehet (védőmaszk használata, szociális távolságtartás betartása). Mindezeket figyelembe véve templomunk maximális befogadóképessége 60 fő! 
Ezért arra kérjük a testvéreket, hogy érkezés előtt regisztráljanak emailen vagy telefonon a lelkészi hivatal elérhetőségén (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06208244138).
60 fő felett a híveket a templomkertbe ültetjük le (rossz idő esetén a gyülekezeti terembe), ahol hangszórón keresztül hallgatható az Istentisztelet. Idősebb és veszélyeztetett testvéreinket most még inkább az otthonmaradásra biztatjuk, de az Istentisztelet élő közvetítését biztosítjuk. Lehetőség van választásra is, hiszen Pünkösd 2. napján is lesz Istentisztelet 10 órakor.
Isten áldja meg készülésünket, hogy a Szent Lélek ünnepe valódi áldás legyen gyülekezetünk számára.
Erős vár a mi Istenünk 
 

Újpesti Evangélikus Egyházközség

Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
E-mail: ujpestipap@gmail.com
Mobil: 06-20-824-4138
Lelkész: Solymár Péter
Felügyelő: Haba Gábor
Számlaszámunk: 11704007-20183107

 

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap 10 óra
Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
Újpesti Evangélikus Templom