Húsvét nem csak egy nap, mert az ünnep valódi tartalma az idő különleges távlatát hordozza magában. Az ünnepet megelőző ünnepek szintén fontos üzenetet hordoznak. Nagycsütörtök asztalközössége hirdeti, hogy a szabadság kenyere több ezer éve élő reménye a világnak. A testvéri közösség áldása Krisztus jelenlétében válhat élő ajándékká. Nagypéntek szava a megváltott élet ígérete, mert Isten helyettünk és értünk Krisztusban hordozza fájdalmunk terhét. Itt mondja ki Jézus: „Elvégeztetett”, és ebben a munkálkodásban több van, mint az élet csodája.  Nagyszombat csendjében már elnémul az emberi szó, így hisszük és valljuk, ebben a csendben éri el Isten mindazt, ami számunkra elérhetetlen. Menekülünk ugyan a csend elől mert benne a némaságot halljuk, de hitünk ebben a csendben Isten alászállásának üzenetét fedezheti fel. Ezek a napok is ünnepi napok, mert bennük Isten jézusi hatalmának különös cselekvését tapasztalhatjuk. Jézus tanítását, gyógyítását és földi életének csodáit meg lehet érteni, de Jézus nagypénteki, nagycsütörtöki és nagyszombati kegyelmét hinni érdemes. Mindezekből következik húsvét ünnepi világossága, ahol minden új fényességbe változik. Élet és szenvedés, mélység és magasság, fejlődés és elmúlás már nem csak egy befejezett, lezárt életút, hanem Isten kegyelméből hirdethetjük: dicsőséggel győzött az élet!

A gyülekezetünk nagyheti alkalmai a következő rendben alakulnak:

Nagycsütörtökön 18 órakor Istentisztelet

Nagypénteken 10 órakor Istentisztelet

Nagypénteken 20 órakor Fáklyás zarándoklat a Farkas erdőben. Előzetes regisztráció szükséges az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen, találkozó a Kordován téri buszmegállóban.

Húsvét ünnepén 10 órakor Istentisztelet

Húsvét 2. napján 10 órakor Istentisztelet