Kedves Gyülekezet!

"Egymás terhét hordozzátok, és így töltsétek be Krisztus törvényét" Gal. 6,2

Ezzel a bibliai útmutatással köszöntöm a gyülekezetet húsvét és pünkösd között. A közös teherhordozás a Szentírás törvényi és evangéliumi üzenete. Benne ott van egymás iránti felelősségünk, és Krisztustól kapott mandátumunk. Kérjük Isten Szentlelkét, hogy ez a felelősség és mandátum a mi gyülekezeti életünkben is megtapasztalható legyen! Ezzel a szeretettel ajánlom a testvérek figyelmébe a következő felhívást.

Adónk 1%-t minden évben felajánlhatjuk az egyházaknak. Kérjük tegyék meg ezt idén is! A Magyarországi Evangélikus Egyház technikai száma 0035

Gyülekezetünkben május 22-én lesz a Konfirmáció ünnepe. Tegyük széppé ezt az alkalmat azzal, hogy együtt örülünk a fiatalokkal, akik gyülekezeti közösségünk tagjai lesznek. Szeretettel várunk mindenkit a 10 órakor kezdődő ünnepi Istentiszteletre.

Május 28-án Egyházkerületi Missziói Nap lesz Pakson, ahol gyülekezetünk volt felügyelője Bártfai Barnabás Hűség-érmet kap több évtizedes gyülekezeti helytállásért. Örülünk a megbecsülésnek, és gratulálunk a díjazottnak, Isten áldását kérjük életére, családjára.

Május 5-én Pünkösd ünnepén 10 órakor tartunk Istentiszteletet. Erre az alkalomra készül el a gyülekezeti újság. Örömmel postázzuk, illetve küldjük emailben a körlevelet. Amennyiben csak e-mailen keresztül szeretnék megkapni az újságot, kérem jelezzék a lelkészi hivatal felé.

Május 6-án Pünkösd hétfőn Egyházmegyei Missziói Napot tartunk a Káposztásmegyeri Rex Állatszigeten. A programok a mellékletben találhatóak meg. Erre az alkalomra is örömmel hívunk minden kedves érdeklődőt, akár csak egy rövid séta erejéig nézzünk ki erre a találkozóra.

Folyamatban van a parókia és a gyülekezeti helyiségek felújítása. Örömmel vesszük a támogatást. Az adományokat a 11704007-20183107 -es bankszámla számra várunk. Erről a felújításról is olvashatnak majd a gyülekezeti újságba.

Készülünk a gyülekezeti hittantáborra. Június 20 - 23 között a gyülekezeti teremben és a kirándulások helyszínein hasznos szabadidőt töltünk el hitoktatók, fiatalok és gyerekek. Kísérjük figyelemmel ezt a programot is.

Isten áldása kísérje életünket!

Erős vár a mi Istenünk