Perselypénz

Adó 1%-a

Kedves Hittestvérek!

Az evangélikus útmutató 2009-es vezérigéjével kívánok mindenkinek Istentõl megáldott boldog új esztendõt:

Lukács evangéliumának 14. fejezetében található a Gazdag ifjú történetérõl szóló rész, ebben a szakaszban mondja Jézus ezt a bíztató gondolatot:
"Ami lehetetlen az embereknek, az Istennek lehetséges"

Lukács 14, 18-28.
"Akkor egy elõkelõ ember megkérdezte tõle: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?" 19Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, egyedül csak az Isten. 20A parancsolatokat tudod: Ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj, ne tanúskodj hamisan, tiszteld apádat és anyádat!" 21Õ pedig így szólt: "Ezt mind megtartottam ifjúságomtól fogva." 22Amikor Jézus ezt hallotta, így szólt hozzá: "Még egy fogyatkozás van benned: add el minden vagyonodat, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; azután jöjj, és kövess engem." 23Az pedig, mikor ezt meghallotta, nagyon elszomorodott, mert igen gazdag volt. 24Jézus ezt látva, így szólt: "Milyen nehezen mennek be az Isten országába azok, akiknek vagyonuk van. 25Könnyebb a tevének a tû fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni." 26Akik pedig ezt hallották, megkérdezték: "Akkor ki üdvözülhet?" 27Õ így felelt: "Ami lehetetlen az embereknek, az Istennek lehetséges. "

Az evangélikus egyház hivatalos éneke 2009-ben Luther Márton éneke: "Jer, õrvendjünk, keresztyének":
"Jer, örvendjünk, keresztyének, Jer, énekeljünk vígan! Gyülekezzünk, ifjak,
vének, Az Úr szent hajlékiban,
Ki atyai szeretetbõl Megváltott veszedelmekbõl - Dicsérjük háladással!
2. Az ördögnek foglya voltam, Halálban elveszetten, Így kínozott minduntalan A bûn, melyben születtem;
És mind mélyebbre süllyedtem, Jó nem volt az életemben, A bûn vont hatalmába. 3. A jó cselekedet, erény Nem segített énrajtam, Nem enyhített lelkem sebén, A jót bárhogy akartam.
A kétségek terhe alatt Nékem csak a halál maradt És a pokol borzalma.
4. De végre nagy gyötrelmemet Az örök Úr megszánta, Irgalmára emlékezett: Szívét felém kitárta.
Jó Atyaként fordult hozzám, Egyszülöttét feláldozván, Ki néki legdrágább volt.
5. És õ engedelmeskedett: Eljött a földre értem, Szép, tiszta szûztõl született - Ember lett és testvérem.
Nagy hatalmát elrejtette, Én földi formám fölvette, Hogy a Gonoszt legyõzze.
6. Úgy tégy és csak úgy taníts hát, Mint Jézus, hozzá térve. Hirdesd az Isten országát Az õ dicsõségére,
És jól vigyázz, hogy emberek Meg ne rontsák nagy kincsedet - Ezt bízza rád Megváltód."

Luther Márton 1483-1546.

- Solymár Péter -