Az igaz ember hitből él" Rm. 1.17"

Üdvözöljük az Újpesti Evangélikus Egyházközség honlapján

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap de. 10-kor

Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38

Számlaszámunk: 11704007 - 20183107

 

Perselypénz

Facebook

Adó 1%-a

AZ EVANGÉLIKUS HIT- ÉS ERKÖLCSTAN

Az Újepsti Evangélikus Egyházközség és Újpest Önkormányzata meghirdette 2011-május 5-re az I. európai költők istenes verseinek szavalóversenyét. Jelentkezni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.   e-mail címre lehet. A versenyen a 14-18 éves fiatalokat várjuk. Értékes díjakkal, hasznos tanácsokkal várjuk a versenyzőket. A verseny 16 órakor a templomban kezdődik. /Lebstück M. u. 36. a rendőrség mögött/

„Európának lélekre is szüksége van” (Jacques Delors)

 

 

Felhívás szavalóversenyre

Európai költők istenes versei!

 

Az Újpesti Önkormányzat Pedagógiai Intézete és az Újpesti Evangélikus Egyházközség szavalóversenyt hirdet Újpest általános- és középiskolái számára abból az alkalomból, hogy idén hat hónapig hazánk tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét. Európa lelkét a kereszténység adja, mondja Márai Sándor: „Az európai kultúrát egy lelkiállapot jelenti, mely a keresztény műveltség hagyományaiból szívja erőit. Aki ennek az élményszerű lelkiállapotnak részese, az európai.” Idézzük fel közösen európai kultúránk bölcsőjét!

A szavalóverseny újpesti vetületét sem akartuk nélkülözni, ezért két újpesti költő istenes versét is beválasztottuk. Egy kötelező verset kérünk Berda József vagy Vitó Zoltán újpesti költőtől. A különböző nemzetek verseiből pedig egy szabadon választott verssel készüljenek a versenyzők. 14-18 éves fiatalokat várunk a versenyre. A szakmai zsűriben színészek és irodalmárok értékelik a fiatalok szavalatát. Az Önkormányzat és az Evangélikus gyülekezet értékes díjakkal jutalmazza a nyerteseket. 

 

 

A rendezvény helyszíne: 

Újpest Evangélikus Templom /Lebstück M. u. 36/         

Időpontja:

2011. május 5. csütörtök 16. óra

Jelentkezni és érdeklődni Solymár Péter evangélikus lelkésznél a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen, vagy a 06208244138-as telefonszámon lehet.

Jelentkezési határidő: 2011.05.02

 

 

Jelentkezési határidő: 2011.05.02

 

 

Újpesti Evangélikus Egyházközség

Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
E-mail: ujpestipap@gmail.com
Mobil: 06-20-824-4138
Lelkész: Solymár Péter
Felügyelő: Haba Gábor
Számlaszámunk: 11704007-20183107

 

Istentisztelet Újpesten: Minden vasárnap 10 óra
Cím: Budapest 1043, Lebstück Mária u. 36-38
Újpesti Evangélikus Templom