Perselypénz

Adó 1%-a

Márciusi hírek:
  • Befejezõdött az Aprókkal az aprókért akció. Gyülekezetünkbe sokan jutatták el aprópénzeiket. A polgármestertõl a lelkészig sokan igyekeztek felajánlani a megmaradt filléreket. Gyülekezetünkbõl mintegy 20kg 1-2 forintos gyûlt össze, amelyet még katolikus, baptista és református testvéreink is gyûjtögettek. Az összegyûlt forintokat eljutattuk az Északi Egyházkerület Püspöki Hivatalában, ahol Dr. Fabiny Tamás püspök vette át, és köszönte meg az újpesti hívek áldozatos felajánlását. Mint ahogy az akcióban szerepelt, az összegyûlt összeggel a Magyarországi Evangélikus Egyház, gyermekintézményeit /óvoda, iskola, sérült gyermekek otthona/ kívánja támogatni.
  • Március 6-án a lelkészi hivatalban tartjuk a Nõk Ökumenikus Világimanapját. Délelõtt 10kor a bibliaóra közösségével gyakoroljuk a Guyanában élõ keresztény felekezetek nõtársaságai által összeállított liturgiát. Délután 5-7ig nyitott templommal várjuk az imádkozó asszonytestvéreket.
  • Március 16-án az istentisztelet után Egyházközségi közgyûlést tartunk, ahol a lelkészi jelentést hallgatjuk meg, illetve a pénztárosi tisztségre választjuk meg Fáy Józsefné /Anna/ hittestvérünket.
  • A március 16án kezdõdõ nagyhét alkalmából szíves figyelmükbe ajánljuk, hogy az evangélikus hagyományban is létezik magángyónás, amellyel mi is készülhetünk a húsvéti ünnepekre. A magángyónás bejelentése a lelkészi hivatalon keresztül idõpontegyeztetéssel történik, amelynek telefonszáma: 3-89-09-12
  • Március 20án Nagycsütörtökön este 6kor tartunk úrvacsorát ünneplõ istentiszteletet. Az esti istentisztelet jellegzetessége, hogy a liturgiában recitatív énekelt elemek jelennek meg, és a hagyományok szerint a gyülekezeti elöljáróság együtt járul az úr oltárához.
  • Március 21én Nagypénteken de. 10kor Istentiszteletet, 18kor passióolvasást tartunk. Nagypéntek méltósága az evangélikus hagyomány kikerülhetetlen része, vegyük minél többen komolyan.
  • Hagyományainkhoz híven Húsvét hajnalán 5.30kor hajnali virrasztást tartunk, ahol a feltámadás ünnepi liturgiájával készülünk az ünnepre.
  • Március 23án és 24én Húsvét 1. és 2. napján szokás szerint 10kor tartunk ünnepi istentiszteletet.
  • Március 30án vasárnap este 6kor Új Találkozás címen modern istentiszteleti formával hívjuk az keresõtestvéreinket.